Сасуоло победи Специя с 1:0 в мач от 27-ия кръг в италианската Серия "А" и записа четвърти пореден успех в първенството.

В 34-ата минута Доменико Берарди получи добро подаване и незабавно стреля към вратата, но ударът му разтресе напречната греда. В последната минута от редовното време Матеуш Енрике стреля с глава, но Бартоломей Дронговски изби топката.

В 69-ата минута Кевин Амиан игра с ръка в наказателното поле. Първоначално главният съдия Давиде Герсини не видя този момент, но след проверка на ВАР посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Доменико Берарди, който прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Натискът на Сасуоло продължи и в 73-ата минута напречната греда отново спаси Специя, след като Давиде Фратези шутира от малкото наказателно поле.

Седем минути по-късно Сасуоло създаде още един шанс за гол. Абду Харуи стреля от средна дистанция, но резултатът не се промени, защото бе спрян от левия страничен стълб.

Така Сасуоло вече е на 10-а позиция в класирането с 36 точки, докато Специя е точно над зоната на изпадащите с 24.