Сасуоло спря победната серия на Лацио, след като в мач от 8 кръг на Серия „А“ се наложи над „орлите“ с 2:1. С този успех „зелено-черните“ се вмъкнаха в Топ 5 на класирането. Сасуоло е с 15 точки, колкото има и Лацио.

Доменико Берарди откри резултата в 7-ата минута с точно изпълнение на дузпа, а Симоне Мисироли удвои в 60-ата. Седем минути по-късно Андерсон върна едно попадение за Лацио, но шансовете на „орлите“ да стигнат до равенство бяха намалени в края на мача, когато гостите останаха с човек по-малко. Данило Каталди беше изгонен заради втори жълт картон.

Верона изпусна домакинската победа и направи 1:1 срещу Удинезе. Джампаоло Пацини откри за „мастифите“ с точно изпълнена дузпа в 41-ата минута, а Сирил Теро донесе точката на „зебрите“ с гола си шест минути преди края на мача. Така Верона остана в зоната на изпадащите с 5 точки, над три зад Удинезе.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
17.10.15
19:00 ч.
Рома - Емполи 3:1
1:0 Миралем Пянич (56), 2:0 Даниеле Де Роси (59), 3:0 Мохамед Салах (69), 3:1 Марсел Бюхел (75)