Трикратният шампион Саудитска Арабия претърпя унизително отпадане от турнира за Купата на Азия, след като загуби с 0:1 от Йордания във втория си мач от Група “В”.

Саудитците уволниха селекционера Жозе Песейро след поражението си от Сирия в първия мач, но и назначеният за пети път като национален треньор Насер Ал Джохар не успя да промени ситуацията.

Въпреки че доминираха през първото полувреме, “зелените ястреби” се оказаха изоставащи в резултата в 42-ата минута. Вратарят Валид Абдула увисна при центриране на Баха Абделрахман и топката влезе във вратата.

Резервата Насир Алшамрани имаше добра възможност за изравнителен гол в 76-ата минута. Той бе в чиста позиция, но вратарят на Йордания Амер Шафи спаси удара му./БЛИЦ