Саутхемптън продължава със силното си представяне във Висшата лига и в мач от 11 кръг се наложи с 4:1 над Хъл Сити. Това позволи на “светците” да излязат временно на трето място в класирането.

Морган Шнайдерлин даде аванс на домакините в 16-ата минута с точен удар с глава. Рики Ламбърт удвои в 30-ата от дузпа, а седем минути след това Адам Лалана вкара след 40-метров пробив.

Така той отбеляза повиквателната си за националния отбор на Англия пред погледа на националния селекционер Рой Ходжсън. Яник Сагбо върна едно попадение за “тигрите” в 55-ата минута, но Стивън Дейвис се разписа за Саутхемптън две минути преди края.

Кристъл Палас спечели първата си точка от осем мача, след като направи нулево равенство като домакин на Евертън. Кагишо Дигакочой, Джером Томас и Маруан Шамах пропуснаха голови положения за “орлите”. Удар с глава на Фил Джагиелка от Евертън се отби от напречната греда.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
09.11.13
17:00 ч.
Астън Вила - Кардиф 2:0
1:0 Леандро Бакуна (76), 2:0 Либор Козак (84)
09.11.13
17:00 ч.
Челси - Уест Бромич 2:2
1:0 Самуел Ето'о (45), 1:1 Шон Лонг (61), 1:2 Стефан Сесеньон (68), 2:2 Еден Азар (90+6 - дузпа)
Ливърпул - Фулъм 4:0
1:0 Фернандо Аморебиета (23-автогол), 2:0 Мартин Шкъртел (26), 3:0 Луис Суарес (36), 4:0 Луис Суарес (54)
09.11.13
17:00 ч.
Саутхемптън - Хъл Сити 4:1
1:0 Морган Шнейдерлин (16), 2:0 Рики Ламбърт (30-дузпа), 3:0 Адам Лалана (37), 3:1 Яник Сагбо (55), 4:1 Стивън Дейвис (88)
16:05 ч.
Съндърланд - Манчестър Сити (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 124 мача, 46 победи за Съндърланд, 21 равенства, 57 победи за Манчестър Сити
10.11.13
18:10 ч.
Манчестър Юнайтед - Арсенал (Диема)
Баланс: 188 мача, 78 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 67 победи за Арсенал