Саутхемптън хвърли бомбата на 26-ия кръг в английската Висша лига, побеждавайки у дома шампиона Манчестър Сити с 3:1 и оставяйки го на 9 точки от първото място.

„Светците” започнаха по-активно и още в 7-ата минута поведоха след груба грешка на Гарет Бари в близост до наказателното поле на „гражданите”. Джейсън Пънчън отне топката от английския национал, напредна и изведе Джей Родригес лице в лице срещу Харт. Ударът на нападателя бе блокиран, но топката попадна пред Пънчън, който на празна врата се разписа за 1:0.

След гола гостите се опитаха да отвърнат на удара, но противно на очакванията допуснаха втори гол в 22-ата минута, когато вратарят Джо Харт направи непростима грешка, изпускайки коженото кълбо от ръцете си след чудесна комбинация между Рики Ламбърт и Пънчън. В крайна сметка топката бе овладяна от Стивън Дейвис, който покачи на 2:0.

„Гражданите” все пак успяха да отговорят в 39-ата минута, когато Пабло Сабалета нахлу отдясно и центрира към босненския национал Един Джеко, който намали на 2:1. До края на първото полувреме не се стигна до ново попадение.

След почивката в 48-ата минута Гарет Бари си отбеляза изключително нелеп автогол за 3:1. Попадението определено може да претендира за приза "автогол на сезона в Премиършип". В 55-ата минута Серхио Агуеро можеше да възроди надеждите на Манчестър Сити за победа, но Артур Боруц се намеси чудесно и спаси изстрела на аржентинеца. До края на мача „светците” не отстъпиха и се поздравиха със заслужена победа.

Така Манчестър Сити намали до минимум шансовете си за защита на титлата, след като има 53 точки продължава да изостава с 9 пункта от лидера и градски съперник Юнайтед, който утре посреща Евертън. Саутхемптън е на 15-о място с 27 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 26 КРЪГ
09.02.13
14:45 ч.
Тотнъм - Нюкасъл 2:1
1:0 Гарет Бейл (5), 1:1 Йоан Гуфран (24), 2:1 Гарет Бейл (78)
09.02.13
17:00 ч.
Челси - Уигън 4:1
1:0 Рамирес (23), 2:0 Азар (56), 2:1 Малони (58), 3:1 Лампард (87), 4:1 Марин (90)
09.02.13
17:00 ч.
Норич - Фулъм  0:0
09.02.13
17:00 ч.
Сток Сити - Рединг 2:1
1:0 Хут (67), 2:0 Жером (81), 2:1 Мариапа (83)
Суонзи - КПР 4:1
1:0 Мичу (8), 2:0 Рангел (18), 2:1 Замора (48), 3:1 Ернандес (50), 4:1 Мичу (67)
09.02.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Манчестър Сити 3:1
1:0 Джейсън Пънчън (7), 2:0 Стивън Дейвис (22), 2:1 Един Джеко (39), 3:1 Гарет Бари (48-авт.)
Манчестър Юнайтед - Евертън (Диема)
Баланс: 167 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 54 победи за Евертън
11.02.13
22:00 ч.
Ливърпул - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 121 мача, 57 победи за Ливърпул, 33 равенства, 31 победи за Уест Бромич

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК