В мач от 25-ия кръг на Висшата лига тимовете на Манчестър Юнайтед и Саутхемптън завършиха 1:1. След това равенство Юнайтед заема 5-ото място с актив от 40 точки, а "светците" са на 10-ото с 29.

Кристиано Роналдо имаше възможност да застраши вратата на съперника, но в 7-ата минута беше спрян от защитник.  Три минути по-късно Санчо премина през отбраната на съперника като на парад, но не съумя да преодолее Форстър.

В 21-ата минута Рашфорд намери отлично Санчо, който откри резултата.

До края на първата част Саутхемптън имаше няколко възможности да стигне до гол, но не се получи.

В 48-ата минута на мача Че Адамс матира Де Хеа, за да възстанови равенството. Кристиано Роналдо създаде добра възможност пред себе си в 60-ата минута, но отново гол нямаше. Португалецът няма отбелязан гол през 2022 година, а за последно се разписа във вратата на Бърнли за успеха с 3:1 на 30 декември 2021.

Хари Магуайър можеше да донесе победата за "червените дяволи" в добавеното време на мача, но Форстър се позволи топката да влезе в мрежата му.