Саутхемптън удари по амбициите на Ливърпул, след като в мач от 5 кръг на Висшата лига се наложи с 1:0 като гост. Това е втора победа за „светците“ през този сезон след успеха над Уест Бромич в първия кръг, като и двата пъти Саутхемптън печели като гост. Ливърпул пък претърпя първата си загуба във Висшата лига от март насам, като тогава отново допусна поражение от „светците“.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Деян Ловрен в 52-ата минута, който се разписа с глава след центриране на Адам Лалана. През първото полувреме Ливърпул претендираше за дузпа заради фаул на Ловрен срещу Даниел Стъридж в наказателното поле. „Червените“ обаче не успяха да стигнат до положение за изравнителен гол.

Хъл Сити обърна Нюкасъл като гост за успеха с 3:2. Лоик Реми даде аванс на „свраките“ в 10-ата минута, когато с глава засече центриране на Папис Демба Сисе. Четвърт час по-късно Роби Брейди изравни, но точно преди почивката Реми възстанови аванса на домакините. В 48-ата минута Ахмед Елмохамади изравни резултата за „тигрите“ след пас на Брейди от Фаул, а четвърт час преди края Соне Алуко донесе победата на Хъл Сити с точен удар от 18 метра.

Уест Хям – Евертън 2:3
1:0 Рейвъл Морисън (31), 1:1 Лейтън Бейнс (62), 2:1 Марк Нобъл (76-дузпа), 2:2 Лейтън Бейнс (83), 2:3 Ромелу Лукаку (85)
21.09.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Хъл Сити 2:3
1:0 Лоик Реми (10), 1:1 Роби Брейди (26), 2:1 Лоик Реми (44), 2:2 Ахмед Елмохамади (48), 2:3 Соне Алуко (76
Уест Бромич – Съндърланд 3:0
1:0 Стефан Сосеньон (20), 2:0 Лиам Риджуел (76), 3:0 Морган Амалфитано (90+3)
18:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 148 мача, 40 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед