Английският съдия Марк Клатенбърг е ръководил доста мачове на високо ниво, но малко са толкова трудни колкото финала на Шампионска лига между Реал Мадрид и Атлетико Мадрид през 2016 година, спечелен от „кралския клуб“ с 5:3 след изпълнение на дузпи. 46-годишният арбитър, който по настоящем ръководи двубои от първенството на Саудитска Арабия, даде интервю пред „Daily Mail“, в което коментира именно финала между мадридските отбори.

„Пепе е играч, на когото не можеш да имаш доверие. Може да ръководиш лесен мач и той винаги ще направи нещо. Когато той направи дузпата, Рамос ми каза на перфектен английски: „Марк, това няма как да е дузпа“, отговорих му: „Твоят гол трябваше да бъде отменен“ и той замълча“.

„В този мач Реал Мадрид поведе през първото полувреме, но голът на Серхио Рамос беше от засада, макар и малко. Разбрахме за това на почивката“, призна Клатенбърг.