Мали победи Тунис с 1:0 в двубой от група "F" на турнира за Купата на африканските нации.

Двубоят в камерунския град Лимбе ще се запомни с куриозната ситуация, че главният съдия от Замбия Джани Сиказве свири край на мача преди изтичането на 90-те минути, въпреки че на три пъти ходи да гледа системата ВАР и за няколко минути играта бе спряна заради почивка за вода.

В 47-ата минута на мача Мали получи правото да изпълни дузпа, а от бялата точка точен беше Ибрахима Коне.

Тунис тръгна да търси изравняването и беше близо до това в 74-ата минута, когато съдията се консултира с ВАР и отсъди наказателен удар за игра с ръка на Дженепо в наказателното поле. Зад топката застана Уаби Хазри, но вратарят на Мали спаси.

В 87-ата минута Ел Билал Туре беше изгонен с директен червен картон, който също беше потвърден с ВАР.