Реал (Мадрид) си връща владението на така наречения "Скай Бар" във ВИП зоната на стадион "Сантяго Бернабеу", отсъди съдът в Мадрид. 

Припомняме, че компанията "Anastia Gourmet Hostelería SL" беше завела иск срещу "кралете" за обезщетение за близо 18 милиона евро.

„Реал Мадрид обявява, че търговският съд, компетентен по производството по несъстоятелност на "Anastia Gourmet Hostelería SL", е издал заповед, с която се разрешава споразумението за уреждане, постигнато между администрацията по несъстоятелност и Реал Мадрид във връзка с пространството, наречено "Sky Bar“, се посочва в изявлението.

Споразумението беше „благоприятно оценено“ от администрацията по несъстоятелност, от мнозинството от участващите кредитори и от самия съд и „слага край на съществуващите правни спорове между страните относно посоченото пространство“.

„Съдът счита, че сделката отговаря на интересите на производството по несъстоятелност и кредиторите, като позволява съществуващият конфликт да бъде разрешен съгласно критериите за икономическа рационалност и правна сигурност“, се казва още в прессъобщението на клуба относно споразумението, което позволява на Реал да си върне владението на "Скай Бара".