С любим на феновете на Левски резултат Аталанта разби у дома Удинезе в мач от 9 кръг на италианската Серия "А". "Синьо-черните" наделяха със 7:1 и продължават да имат най-резултатното нападение в Италия.

Срещата тръгна много добре за Удинезе, а Окака се разписа още в 12-ата минута. Последва обаче ураган. В 21-ата Иличич изравни, а Опоку получи червен картон в 32-ата и остави тима си с 10 души на терена. Домакините веднага се възползваха и вкараха два гола до почивката чрез Муриел от дупза и отново Иличич.

През втората част Муриел оформи хеттрик с две попадения, а по едно добавиха Траоре и Пашалич.

Аталанта е с 20 точки на третото място и с цели 28 отбелязани гола за 9 кръга.

В същото време Наполи последва примера на Ювентус и Интер и не успя да победи опашкара Спал. Неаполитанците поведоха още в 9-ата минута чрез Милик, но в 16-ата Куртич изравни. Гостите могат да претендират, че не успяха да стигнат до успеха и заради ВАР, тъй като явна игра с ръка не бе отсъдена като дузпа, въпреки намесата на системата.