Барселона разпиля Валенсия със 7:0 в първи полуфинал за Купата на Краля. Четири гола отбеляза Луис Суарес (7,12, 83, 88), а хеттрик заби Лионел Меси (29, 59, 74). Каталунците пропуснаха дузпа чрез Неймар в добавеното време на първото полувреме, а гостите завършиха в намален състав след директен червен картон на Шкодран Мустафи. Бранителят получи картона за ситуацията, в която реферът даде дузпа за Барса. И наказателният удар, и картонът обаче бяха спорни. Реваншът на "Местая" на 10 февруари е протоколен, а победителят ще срещне на финала един от Селта и Севиля. Освен шестте гола и пропуснатата дузпа домакините имаха още поне пет-шест положения за голове.

Още в 7-ата минута Барселона поведе в резултата. Гостите сгрешиха в центъра на терена, Неймар отне топката и пробяга цялата половина. Бразилецът намери с пас вдясно Луис Суарес, който с диагонален удар прониза вратата на Валенсия. В 10-ата минута и Меси можеше да се разпише, но стреля в крак на противник. В 12-ата минута Барса продължи да рисува на терена. Неймар получи пас вдясно в наказателното поле и без да спира топката я върна с едно докосване към Луис Суарес, който разстреля вратаря на Валенсия Матю Райън. В 29-ата минута Барса поведе с 3:0 след нова порция шедьовър. Иниеста намери Неймар пред наказателното поле, който с пета изведе Меси. Аржентинецът само остана да опъне за трети път мрежата зад Райън.

В 45-ата минута и гредата помогна на гостите. В добавеното време на първото полувреме съдията даде спорна дузпа и директен червен картон за защитника на Валенсия Шкодран Мустафи. След пас по въздух от дълбочина, Меси лепна топката на крака си в наказателното поле и падна след шпагат на Мустафи. Реферът изгони бранителя и даде дузпа за домакините. При повторенията така и не стана ясно дали Мустафи докосва леко топката и я отклонява от краката на Меси и е изгонен пресилено, или не е играл с топката и е получил заслужено картона. Неймар би несериозно дузпата и уцели левия страничен стълб на вратата.

В 59-ата минута Лионел Меси отбеляза втория си гол в мача за 4:0. След многоходова комбинация топката стигна до Суарес, който с пета изведе Меси, а той се измъкна от двама противници и по земя необезпокояван отбеляза. В 69-ата минута съдиите отмениха гол на Валенсия заради засада. В 74-ата минута Меси стигна и до хеттрик за 5:0. Домакините не можаха да изчистят топката от собственото си наказателно поле, Меси я взе и разстреля Райън.

В последните седем минути Луис Суарес набързо вкара нови два гола, за да оформи крайното 7:0. В 83-ата минута уругваецът покачи на 6:0, а две минути преди последния съдийски сигнал заби последния седми шамар в лицето на ошашавения противник от Валенсия./БЛИЦ СПОРТ

Барселона - Валенсия 7:0

1:0 Луис Суарес (7), 2:0 Луис Суарес (12), 3:0 Лионел Меси (29), Лионел Меси (59), 5:0 Лионел Меси (74), 6:0 Луис Суарес (83), 7:0 Луис Суарес (88)

Барселона: Марк-Андре тер Щеген, Жерар Пике (61 - Марк Бартра), Жорди Алба (70 - Адриано), Алейш Видал, Жереми Матийо, Серхио Бускетс, Арда Туран, Андрес Иниеста (46 - Серхи Роберто), Луис Суарес, Неймар, Лионел Меси

Валенсия: Матю Райън, Адерлан Сантос, Шкодран Мустафи, Хосе Гая, Антонио Бараган, Даниел Парехо, Данило (33 - Софиен Фегули), Андре Гомес, Жоао Кансело (58 - Денис Черишев), Гилерме Сикейра (46 - Рубен Весо), Родриго

Стадион: "Камп Ноу" - 60 635 зрители

Съдия: Игнасио Иглесияс

Жълти картони: Иниеста, Пике, Арда Туран (Барселона); Софиен Фегули, Денис Черишев (Валенсия)

Червен картон: Шкодран Мустафи (Валенсия-45)