Манчестър Сити записа седма поредна победа във всички турнири, след като в мач от 16 кръг се наложи с 1:0 над Лестър като гост. Франк Лампард вкара 175-ия си гол в английския елит.

Лампард се разписа пет минути преди почивката, получавайки топката след пробив на Самир Насри. Неприятната новина за мениджъра на „гражданите“ Мануел Пелегрини са контузиите на Един Джеко и Венсан Комани.

Един Джеко беше предвиден за титуляр, но получи травма още по време на загрявката и вместо него на терена се появи Хосе Анхел Посо. Капитанът Компани се завърна след лечение на контузия, но получи разтежение и в 77-ата минута отстъпи мястото си на Мартин Демикелис.

Победата позволи на Манчестър Сити да зарази изоставането си от три точки зад лидера в класирането Челси. Лестър остава на последната 20-а позиция с актив от 10 точки.

Кристъл Палас – Сток Сити 1:1
1:0 Джеймс Макартър (11), 1:1 Питър Крауч (13)
Съндърланд – Уест Хям 1:1
1:0 Хорди Гомес (22-дузпа), 1:1 Стюърт Даунинг (29)
Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 162 мача, 63 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 55 победи за Ливърпул