Бившият български национал Благой Георгиев и съотборниците му от Рубин (Казан) записаха седма загуба от началото на сезона в Русия. У дома тимът отстъпи с 1:2 пред Урал, а головете за победителите бяха дело на Вячеслав Подберьозкин и Гогниев. За Рубин точен бе Набюлин.

Още в 3-та минута Подберьозкин откри резултата за Урал след страхотна асистенция на замбийското откритие Чисамба Лунгу.

Рубин успя да изравни в 25-та минута чрез Елмир Набюлин след перфектно подаване на Карлос Едуардо и при този резултат 1:1 дойде и почивката.

Благой Георгиев, който остана цял мач на терена, имаше две възможности за гол, но не успя да ги реализира.

Урал стигна до победно попадение в 79-та минута, когато Спартак Гогниев реализира за 2:1.

Рубин е точно над чертата на плейофите за изпадане със 7 точки.