Селта победи Гранада с 2:1 като гост в първи мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. С успеха галисийците събраха 25 точки и изпревариха съперника, който е с една по-малко. Зрителите на “Естадио Нуево лос Карменес” наблюдаваха нервен мач, изпълнен с остри влизания и малко истински футбол. Любопитно е, че и трите гола бяха отбелязани от чужденци.

Защитникът Густаво Кабрал откри за гостите в 28-ата минута след асистенция на Рафиня. Мароканецът Ел Алаби изравни в 41-ата минута. След почивката по-активният отбор бяха домакините, но в 88-ата минута аржентинецът Аугусто Фернандес наказа грешка на защитата пред вратаря Роберто и смълча трибуните - 1:2.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
31.01.14
22:00 ч.
Гранада – Селта 1:2
0:1 Густаво Кабрал (28), 1:1 Юсеф Ел Араби (41), 1:2 Аугусто Фернандес (88)
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 123 мача, 59 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 37 победи за Реал Сосиедад
02.02.14
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (F+, Филм + HD)
Баланс: 165 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)