Лошата серия на Селта продължава, след като тимът от Виго записа четвърта поредна загуба в Примера дивисион и заема 8-о място във временното класиране. Снощи футболистите на треньора Едуардо Берисо отстъпиха с 0:1 при гостуването на Малага. Единствения гол в мача отбеляза Самуел Гарсия Санчес в 21-ата минута, но успехът на домакините можеше да е и много по-убедителен, ако не бяха пропуските им след почивката.

След успеха Малага е шести с 27 точки, а Селта е на осмото място с 20 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
12.12.14
21:45 ч.
Алмерия – Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Иско (34), 1:1 Верса (39), 1:2 Гарет Бейл (42), 1:3 Кристиано Роналдо (81), 1:3 Кристиано Роналдо (88)
Валенсия – Райо Валекано 3:0
1:0 Софиан Фегули (13), 2:0 Софиан Фегули (34), 3:0 Пабло Пиати (36)
Атлетико (Мадрид) – Виляреал (F +)
Баланс: 24 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 8 победи за Виляреал
14.12.14
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 134 мача, 45 победи за Реал Сосиедад, 33 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)
15.12.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Елче
Баланс: 10 мача, 3 победи за Депортиво (Ла Коруня), 2 равенсва, 5 победи за Елче

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.