Селта победи Сарагоса с 2:1 в дербито на изпадащите в Примера дивисион. Мачът от 32-ия кръг се игра във Виго и бе спечелен от домакините с гол в добавеното време. Сблъсъкът на "Балаидос" беше изключително нервен и съдията показа десет жълти картона. Гостите смълчаха трибуните в 23-ата минута, когато румънецът Йонуц Сапунару наказа грешка в отбраната на съперника и се разписа за 0:1. 9 минути по-късно Алекс Лопес обаче успя да изравни.

Почти до последния съдийски сигнал на терена преобладаваха единоборствата и нервите. Щурмът на отчаянието на домакините даде резултат във 2-ата минута на добавеното време. Тогава ветеранът Марио Бермехо (34 г.) се възползва от гаф на защитата пред вратаря Роберто Хименес и донесе безценната победа на Селта с 2:1. По този начин бившият тим на Любослав Пенев запази живи надеждите си за оцеляване в елита на испанския футбол.

Гранада – Валядолид 1:1
0:1 Патрик Еберт (59), 1:1 Юсеф Ел-Араби (72)
20.04.13
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 3:1
1:0 Месут Йозил (45), 2:0 Карим Бензема (56), 2:1 Хорхе Молина (72-дузпа), 3:1 Месут Йозил (90+1)
Валенсия – Малага 5:1
1:0 Даниел Парехо (25), 2:0 Роберто Солдадо (27), 3:0 Роберто Солдадо (30-дузпа), 4:0 Серхио Каналес (32), 4:1 Жулио Баптиста (45+1), 5:1 Евер Банега (56)
Депортиво (Ла Коруня) – Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Бруно Гама (38), 1:1 Фернандо Йоренте (44)
Селта – Сарагоса 2:1
0:1 Йонуц Сапунару (23), 1:1 Алекс Лопес (37), 2:1 Марио Бермехо (90+2)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ