Селтик победи лесно аутсайдера Сейнт Мирън с 2:0 като гост в първи мач от 31-ия кръг на шотландската Висша лига. И двата гола паднаха през второто полувреме. Джеймс Форест се възползва от пас на Матюс в 64-ата минута и порази мрежата зад гърба на Марк Риджърс – 0:1. Норвежецът Стефан Йохансен реши всичко с гол от дузпа в 79-ата минута.

Титуляр за "светците" излезе българският защитник Виктор Генев. Бившият футболист на "Левски" и Славия остана на терена до края на срещата. В 79-ата минута Виктор получи жълт картон за опасна игра. Нашият национал Александър Тонев обаче не взе участие в мача. След този успех Селтик вечи има 69 точки и е лидер във временното класиране. Абърдийн има 61 точки, а Инвърнес е с 53. Сейнт Мирън е последен с 21 точки.