Берам Каял вкара първия си гол за Селтик и донесе на тима си победата с 1:0 над Сейнт Джонстън като гост. По този начин “детелините” взеха аванс от пет точки пред Рейнджърс на върха на класирането в Шотландия.

Крис Комонс и Георгиос Самарас не успяха да преодолеят вратаря на домакините Греъм Смит, но 22-годишният израелски национал стори това точно преди почивката.

Лиъм Крейг тества вратаря на Селтик Фрейзър Фостър през второто полувреме, когато Сейнт Джонстън подобри значително представянето си. В края на мача съдията Бринс подмина претенции на “детелините” за дузпа за игра с ръка на Майкъл Дюбъри.

За домакините това бе 10-и пореден мач без победа, като в последните пет двубоя Сейнт Джонстън дори не отбеляза гол. Срещата започна със закъснение заради хвърлените от трибуните топки. Феновете протестираха за изтеглянето на мача за по-ранен час заради телевизионното излъчване на мачовете от Шампионската лига./БЛИЦ