Селтик е само на една победа разстояние от шеста поредна титла в Шотландия."Детелините" биха с 2:1 като гост на Дънди днес и предвкусват поредния триумф. Българският бранител Костадин Гаджалов остана неизползвана резерва за домакините срещу шампиона.

Удар с глава на Дедрик Боята беше изчистен от голлинията от Пол Магоуан, но точно преди паузата изстрел на Йозо Симунович се отклони от Кевин Гомис и мина зад голлинията за 1:0.

Стюарт Армстронг засече с глава центриране на Джеймс Форест и удвои седем минути след почивката.

Четвърт час преди края Файсал ЕЛ Бактауи намали с мощен шут от 25 метра.

Отборът на Брендън Роджърс увеличи преднината си на върха на 25 точки пред Абърдийн. „Детелините” са без загуба в 36 поредни мача на домашната сцена и имат възможност да гонят рекорд за най-доминантна кампания в историята.

Победа над Хартс на 2 април, неделя, ще направи Селтик шампион, но това може да се случи още на 31 март, ако Абърдийн загуби от Дънди.