С два гола в последните 15 минути Абърдийн се добра до равенството 4:4 като домакин на Селтик в мач от 25 кръг на шотландската Висша лига. “Детелините” завършиха срещата с 10 души.

Селтик на два пъти повеждаше в резултата през първото полувреме чрез Диамонси Камара и Марк-Антоан Фортюн, но домакините съумяваха да изравнят чрез Майкъл Патън и Дарън Маккий.

Гол с глава на Роби Кийн и попадение на Ейдън Макгийди изглежда щяха да донесат трите точки на “детелините”, но те си тръгнаха от “Питодри” със само една, след като Стивън Маклийн се разписа на два пъти в последните 15 минути. Първото му попадение бе от дузпа.

Гостите завършиха мача с 10 души, след като Дарън О`Дей бе изгонен в добавеното време за втори жълт картон. Така Селтик се доближи на 7 точки от лидера Рейджърс, който има 55. Водачите в класирането утре може да увеличат аванса си, ако спечелят мача си с Хибърниън./БЛИЦ

ШОТЛАНДИЯ, ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
На 13 февруари (събота)
Абърдийн – Селтик 4:4

ПРЕДСТОЯЩИ
На 13 февруари (събота): Хамилтън – Мъдъруел, Хартс – Фолкърк, Килмарнък – Сейнт Джонстън, Сейнт Мирън – Дънди Юнайтед
На 14 февруари (неделя): Рейнджърс – Хибърниън

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 55, 2.Селтик 48, 3.Хибърниън 43, 4.Дънди Юнайтед 39, 5.Мъдъруел 34 и др.