Фенербахче и Селтик завършиха 1:1 в последен мач от група А на Лига Европа. Сърбинът Лазар Маркович откри за домакините в 39-ата минута, но тимът му остана с човек по-малко на терена в 67-ата. Опитният бразилски халф Диего получи директен червен картон за глупава проява. Опитните гости се възползваха от численото си предимство и Крис Комънс изравни в 76-ата минута за 1:1.

В другата среща от групата Аякс и норвежкия Молде също завършиха 1:1. Дони ван де Беек откри още в 14-ата минута за домакините, обаче Хермет Сингх изравни в 39-ата. И в Амстердам тимът на домакините завърши с 10 души, след като Неманя Гудел беше изгонен секунди преди последния съдийски сигнал.

Молде завърши на първо място в крайното класиране с 11 точки, Фенербахче е втори с 9. Бившите величия Аякс (7) и Селтик (3) се разделиха с евротурнирите по безславен начин.