Спартак (Москва) изненадващо загуби у дома от Селтик с 2:3 в мач от втория кръг на Група „G” в Шампионската лига. Гостите от Глазгоу поведоха с гол на Гари Хуупър (12), но Спартак направи пълен обрат с попадения на Емануел Еменике (41, 48). С човек повече на терена след изгонването на Инсуралде „детелините” обаче също обърнаха нещата и стигнаха до трите точки след автогол на Дмитрий Комбаров (71-авт.) и попадение в края на Георгиос Самарас (90).

Срещата на „Лужники” започна с домакински натиск и няколко поредни корнера пред вратата на Форстър. Шотландският шампион разчиташе предимно на контраатаки и при една от тях в 12-ата минута шведският халф Карл Лустиг получи пас по дясното крило и центрира към Гари Хуупър, който засече топката във вратата на Песяков за 0:1. В 25-ата минута Хуупър се разписа още веднъж с глава след центриране отляво, но този път попадението бе отменено заради очевадна засада. До края на полувремето играчите на Спартак (Москва) бяха по-активни и усилията им бяха възнаградени в 41-ата минута, когато бразилското дясно крило Ари центрира, а нигерийският нападател Емануел Еменике изравни отблизо за 1:1.

След почивката в 48-ата минута Форстър не се намеси както трябва при удар отдалеч, а притичалият Емануел Еменике не сгреши на празна врата и направи обрата пълен за 2:1. Постепенно домакините се отпуснаха и „детелините” взеха инициативата. В 63-ата минута Инсуралде спря откъсващия се сам срещу вратаря Гари Хуупър и логично получи директен червен картон. С човек повече на терена Селтик увеличи натиска си. В 71-ата минута след удар на резервата Джеймс Форест топката рикошира в Дмитрий Комбаров, за да влезе във вратата за 2:2, а попадението бе регистрирано като автогол. До края на мача гостите от Шотландия се опитаха да стигнат и до победата и буквално в последната 90-а минута стигнаха до трите точки с гол на гръцкия национал Георгиос Самарас.

След загубата Спартак (Москва) остава на дъното в класирането без спечелена точка, докато Селтик вече е с 4 пункта и временно е на първата позиция.

ГРУПА “G”

1spa.jpg1cel.jpgСпартак (Москва) – Селтик 2:3
0:1 Гари Хуупър (12), 1:1 Емануел Еменике (41), 2:1 Емануел Еменике (48), 2:2 Дмитрий Комбаров (71-авт.), 2:3 Георгиос Самарас (90)

Спартак (Москва): 1.Песяков, 5.Пареха, 2.Инсуралде , 34.Макеев, 21.Шелстрьом, 8.Макгийди (76 - 10.Дзюба), 20.Де Зеув (65 - 3.Бризгалов), 23.Комбаров, 6.Рафаел Кариока, 9.Ари (87 - 22.Козлов), 29.Еменике

Селтик: 1.Форстър, 3.Изигуайър, 21.Малгрю (80 - 16.Ледли), 6.Уилсън, 23.Лустиг, 4.Амброуз, 8.Браун, 15.Комънс, 67.Уиняма (70 - 49.Форест), 9.Самарас, 88.Хуупър