Селтик продължи победната си серия в шотландската Висша лига, след като в мач от 2 кръг разби с 5:2 гостуващия тим на Сейнт Джонстън.

Марк-Антоан Фортюн и Шон Малоуни вкараха по два гола за “детелините”, а Скот Макдоналд вкара петия в 74-ата минута. Фортюн вкара първия си гол след трансфера от Нанси в 21-ата минута, а Малоуни с глава покачи на 2:0.

Нападателят на “светците” Колин Самюъл върна едно попадение в 36-ата минута, но през второто полувреме Малоуни се разписа от границата на наказателното поле, а Фортюн добави още един гол.

След това Макдоналд с глава засече центриране на Дани Фокс. Джоди Морис вкара второ попадение за гостите в 76-ата минута, но вече бе твърде късно, за да даде някакво отражение върху мача.

Хибърниънс остана равен по точки със Селтик – по 6 точки, след като се наложи с 3:1 над Фолкърк. Рейнджърс може да се сдобие със същия актив, ако утре победи Хартс.

Утре: Хартс - Рейнджърс

КЛАСИРАНЕ: 1.СЕЛТИК 6, 2.Хибърниън 6, 3.Мъдъруел 4, 4.Дънди Юнайтед 4, 5.Рейнджърс 3 и др.