Защитаващият титлата си Селтик спечели с 3:0 домакинството си на Рейнджърс в голямото дерби на шотландския футбол, играно само пред фенове на "детелините". Бившият отбор на Стилиян Петров доминира изцяло в срещата от четвъртия кръг на Висшата лига и заслужено се поздрави с успеха.

С основна заслуга за победата на Селтик беше японското дуо Даизен Маеда - Кього Фурухаши.

Първият откри резултата в 16-ата минута. Фурухаши удвои в 40-ата, а в 75-ата Маеда асистира на Калъм Макгрегор.

Това бе шести пореден мач за Селтик без загуба срещу Рейнджърс (5 победи и 1 равенство).

С успеха „детелините“ остават на върха с пълен актив от 12 точки, колкото има и Абърдийн с българския национален вратар Димитър Митов в състава си. Рейнджърс е трети със 7 т.