Селтик започна с победа защитата на титлата си във Висшата лига на Шотландия. Грандът от Глазгоу, който е 46-кратен шампион, надви с 2:0 у дома Рос Каунти в среща от първия кръг. Мачът се игра пред повече от 45 хиляди зрители.

Още в 4-ата минута Селтик поведе в резултата, след като Лий Грифитс се разписа от дузпа. Норвежкият национал Стефан Йохансен добави още едно попадение в края на първото полувреме. В по-късен етап от двубоя голмайсторът Грифитс беше заменен принудително заради контузия.

Участието му в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Карабах през следващата седмица остава под въпрос. "Детелините" победиха с 1:0 у дома в първата среща между двата отбора.

Селтик не е губил двубой на старта на шампионата в Шотландия от 1997 година насам.