Попадение на Том Хейтли от пряк свободен удар в последната минута донесе на Мъдъруел победата с 1:0 над Сейнт Мирън и по този начин ланкаширският клуб оглави класирането на шотландската Висша лига.

Вратарят на домакините Крейг Сампсън спаси удари на Джейми Мърфи, Ники Лоу и Майкъл Хиджън, но бе безпомощен при удара на Хейтли от 20 метра в добавеното време.

Селтик записа трета победа за сезона, след като разби Дънди Юнайтед с 5:1. Антъни Стоукс даде аванс на “детелините” в 6-ата минута, но Джони Ръсел изравни в 30-ата.

Гари Хупър даде аванс на Селтик на почивката, а Ки Сун Йонг се разписа от воле в 58-ата минута. Джо Ледли бе точен в 71-ата, а Джеймс Форест вкара в добавеното време.

Килиън Шеридън, който играе в Сейнт Джонстън под наем от ЦСКА, игра 55 минути за домакинската загуба на тима си с 0:1 от Дънфърмлин.

Мъдъруел е начело на класирането с 10 точки, една повече от Селтик и три пред Рейнджърс. Двата гранда от Глазгоу обаче имат по един мач по-малко./БЛИЦ