Селтик победи Глазгоу Рейнджърс с 4:0 в големия сблъсък на Шотландия и едно от най-големите дербита в Европа.

Мачът им от шестия кръг на местното първенство започна с попадение на Лиел Абада още в 8-ата минута. След половин час игра! Матю О'Райли намери Жота в наказателното поле, който излезлия напред Джон МакЛафлин за 2:0.

Жота пропусна хубав шанс в 40-ата минута, но секунди по-късно Лиел Абада (Селтик) връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и направи резултата 3:0.

Селтик продължи да атакува и Йосип Юранович пропиля хубава възможност за гол в 77-ата минута. Една по-късно  Дейвид Търнбул оформи крайното 4:0.

"Зелено-белите" поведоха с 5 точки на върха пред големия си съперник, нанасяйки му първа загуба за сезона.