Селтик разби Рейнджърс с 5:1 при подновяването на съперничеството между двата най-големи клуба в Шотландия. Дербито, известно като Олд фърм, се игра на стадиона на "детелините" и бе 402-о издание. Битката между двата тима е най-играното дерби в Европа.

Новото попълнение на Селтик Муса Дембеле направи изключителен мач и заби хеттрик, а един гол добави друг новодошъл в тима на Брендън Роджърс - Скот Синклер. Асистенцията за попадението бе дело на Дембеле. Петото попадение за "детелините" бе дело на Стюард Армстронг в псоледните секунди на двубоя.

Белгийският национал се разписа на два пъти през първото полувреме и веднъж малко преди края на срещата. Синклер пък вкара своето попадение в 61-ата минута. Единственият гол за тима на Марк Уорбъртън бе дело на Джо Гарнър в края на първото полувреме.

Филип Сендерос от Рейнджърс пък бе изгонен в 75-ата минута.

С успеха Селтик продължава да бъде безгрешен в първенството и има пълен актив от 12 точки след 4 изиграни мача. Рейнджърс е на втора позиция с 8 точки от 5 мача.