Шотландският шампион Селтик спечели първия си трофей за сезона още преди края на настоящата календарна година. „Детелините“ надвиха Абърдийн с минималното 1:0 на „Хемпдън Парк“ и триумфираха за 18-и път с Купата на Лигата.

Райън Кристи (45+6) реализира победния гол за водения от Брендън Роджърс тим в последните секунди от добавеното време на първата част. Малко след почивката в 53-ата минута Скот Синклеър пропусна дузпа за игра с ръка и не успя да удвои аванса на Селтик. Филип Бенкович и Одсън Едуард пропиляха други изгодни възможности за гранда от Глазгоу.

Това е трети пореден триумф за Селтик в турнира. За първи път тимът го печели през 1957 година, а рекордьор с 27 титли в надпреварата е Рейнджърс.