Селтик записа шеста поредна победа в шотландската Висша лига, след като в мач от 37 кръг се наложи с 4:0 над Мъдъруел.

Временният треньор на “детелините” Нийл Ленън даде почивка на голяма част от титулярите си предвид предстоящото дерби с Рейнджърс. Това означаваше шанс за изява за играчи като Мортен Расмусен и китаеца Женг Жи.

С попадения за Селтик се отчетоха Ейдън Макгийди, Дарън О`Дей, Джеймс Форест и Роби Кийн. По този начин Ленън увеличи шансовете си да остане начело на “зелено-белите” за постоянно.

Шампионът Рейнджърс запази преднината си от 11 точки пред “детелините” след успех с 2:1 над Дънди Юнайтед.

Крис Бойд вкара своя гол № 100 в шотландската Висша лига, за да даде аванс на “сините”, а Начо Ново удвои преди почивката. Така Рейнджърс записа своята 26-а победа за сезона./БЛИЦ

Килмарнък – Сейнт Джонстън 1:2

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 86, 2.Селтик 75, 3.Дънди Юнайтед 62, 4.Мъдъруел 51, 5.Хибърниън 50 и др.