Хибърниан победи като домакин лидера Селтик с 1:0 в среща от 21-ия кръг на шотландската Висша лига.

„Детелините” имаха имаха само един допуснат гол в последните 5 мача за ппървенство, но на „Ийстър роуд” бяха изненадани неприятно от домакините в самото начало. Още в 9-ата минута Лий Грифитс се промъкна между шведския защитник Рон и вратаря Форстър, заобиколи стража и от малък удар се разписа за 1:0. След това два гола на Селтик бяха отменени, защото Самарас и Хуупър бяха в засада.

След почивката срещата премина почти изцяло в половината на Хибърниан, но играчите на Селтик направиха три големи пропуска, а вратарят на домакините Бен Уилямс отрази всички опасни удари.

Въпреки загубата си Селтик остава лидер с 41 точки, а Хибърниан е четвърти с 31 пункта.