Шампионът на Шотландия Селтик завърши наравно 2:2 при гостуването на Хартс в дербито на 20-ия кръг от Висшата лига. "Детелините" на два пъти повеждаха в резултата, но домакините се добраха до точката, което ги остави в борбата за челните позиции.

В 42-ата минута Нир Битон вкара за Селтик, а в последните секунди на първата част Сам Никълсън отблизо изравни за 1:1. След почивката гостите от Глазгоу бяха по-активният отбор и отново поведоха. В 70-ата минута точен беше Том Рогич, който се разписа със силен удар извън наказателното поле - 1:2. В самия край Осман Соу отбеляза за 2:2.

Селтик е първи в класирането с актив от 43 точки. Хартс е на третата позиция с 10 точки по-малко. Намиращият се на второ място във Висшата лига Абърдийн има 42 точки.