Селтик се сбогува с възможността да спечели трофей тази година, след като отпадна от втородивизионния Рос Каунти в полуфиналите за Купата на Шотландия. „Детелините” са далеч зад Рейнджърс в първенството, а също така бяха елиминирани и в турнира за Купата на шотландската лига.

Селтик отпадна насред своя стадион „Хемпдън Парк” в Глазгоу след загуба с 0:2 от четвъртия в Първа дивизия (второто ниво на шотландския футбол) Рос Каунти.

С голове на Крейг в 55-ата минута и Скот в края на двубоя втородивизионният тим стигна финала, където ще спори с победителя от другия полуфинал Дънди Юнайтед (Висша лига), който елиминира Рейнджърс на четвъртфиналите, и Рейт Роувърс (Първа дивизия). Срещата е утре.

За последно „детелините” спечелиха Купата на Шотландия през 2007 г. Рейнджърс бе носител на трофея през последните два сезона./БЛИЦ