Селтик се завърна на върха на класирането на шотландската Висша лига, след като в мач от 13 кръг се наложи с 3:1 над Сейнт Мирън.

Автогол на Крис Инис и попадение на Георгиос Самарас в рамките на три минути в края на първото полувреме дадоха аванс на “детелините”, въпреки че точно преди почивката Майкъл Хигдън върна едно попадение.

Скот Макдоналд обаче възстанови преднината на Селтик от два гола в 61-ата минута. Крис Инис замалко отново да се превърне в герой за “детелините”, след като игра с ръка в наказателното поле в последната минута, но ударът на Макдоналд от дузпа бе спасен от Пол Галахър.

Победата на Селтик, съчетана със загубата на Рейнджърс от Абърдийн по-рано днес, позволи на тима воден от Тони Моубри да излезе начело на класирането с две точки аванс пред големия съперник, който обаче е с мач по-малко./БЛИЦ

Сейнт Джонстън – Хамилтън 1:1
КЛАСИРАНЕ: 1.СЕЛТИК 27, 2.Рейнджърс 25, 3.Хибърниън 25, 4.Дънди Юнайтед 23, 5.Мъдъруел 20 и др.