Селтик направи пълен обрат с човек по-малко в голямото дерби срещу Рейнджърс, след като спечели с 3:2 на "Айброкс".

Двубоят започна добре за "сините", които поведоха още в 3-ата минута с гол на Уиндас - 1:0. Отговорът на "детелините" не закъсня, като в 11-ата минута Рогич изравни - 1:1.

В 26-ата минута Рейнджърс отново ликува след гол на Кандейас - 2:1.

Селтик отново намери сили да изравни, след като Муса Дембеле се разписа в добавеното време на първата част - 2:2.

Второто полувреме започна зле за "зелените", които останаха с човек по-малко в 57-ата минута. Това обаче не ги смути, а напротив 12 минути по-късно Едуард направи пълния обрат в полза на Селтик след асистенция на Муса Дембеле.

До края на срещата "светло-сините" опитаха да се върнат в срещата, но "детелините" показаха добра игра в защита и стигнаха до успеха.

След тази победа Селтик остава на първо място с 67 точки, а Рейнджърс е втори с 9 по-малко.