Сенегал обърна Гана с 2:1 в първия и за двата тима мач от Група „C” на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея.

„Черните звезди” поведоха на стадиона в град Монгомо след гол на нападателя на френския гранд Олимпик (Марсилия) Андре Айю в 14-ата минута от дузпа и запазиха аванса си до края на първата част.

След почивката в 58-ата минута „лъвовете от Теранга” успяха да изравнят, след като нападателят на английския елитен Сток Сити Маме Бирам Диуф бе точен за 1:1, а в последните секунди влезлият като резерва нападател на турския гранд Фенербахче Муса Соу донесе победата на сенегалците.

Така Сенегал започна участието си в груповата фаза на надпреварата на Черния континент с успех, а Гана ще трябва да наваксва в следващите си две срещи в групата, ако иска да се класира за елиминациите.