Сенегал изненадващо шокира Бразилия с 4:2 в контрола, която се игра се изигра на стадион “Хосе Алваладе” в португалската столица Лисабон.

"Селесао” започна по-добре срещата и поведе след само 11 минути игра, когато Лукас Пакета се разписа. Много скоро след това обаче дойде и изравняването. В 22-ата минута Хабиб Диало вкара за 1:1.

В началото на второто полувреме двата отбора поднесоха истинска голова фиеста за феновете. В 52-ата минута Маркиньос си вкара автогол, а в 55-ата Садио Мане се разписа за 3:1 в полза на Сенегал.

В 58-ата минута Маркиньос се реваншира за грешката си и намали изоставането на Бразилия. Това обаче не се оказа достатъчно южноамериканците да стигнат поне до равенство и в седмата минута от добавеното време Садио Мане реализира дузпа, оформяйки крайния резултат.