Румънският ЧФР Клуж е на прага на групите в Шампионската лига. Воденият от Йон Андоне тим поднесе най-голяма сензация в първите мачове от плейофите на турнира, след като би считания за фаворит Базел с 2:1 като гост. В герой на мача се превърна 27-годишният сенегалец Моду Сугу, който вкара и двата гола за гостите.
След центриране отдясно Драгович натисна Годемеш и отклони топката към Щрелер. Таранът хладнокръвно простреля вратаря Марио Фелгейраш – 1:0 за Базел! В 66-ата минута гостите организираха страхотна контраатака, Моду Сугу овладя пас, надбяга тромавите защитници на Базел и плъзна топката покрай тялото на Ян Сомер за 1:1. 5 минути по-късно отново Сугу бе изведен от резервата Мурешан сам отдясно по диагонала.

Африканецът хладнокръвно влезе в пеналта и разстреля безпомощния Сомер – 1:2! Домакините още не бяха излезли от шока, когато отново неудържимият Сугу бе оставен непокрит и от 7-8 метра щеше да счупи гредата. Това обаче не беше всичко. В добавеното време на мача сенегалецът можеше да оформи своя хеттрик, но стражът Сомер с блестяща изява спаси плътния шут на нападателя. Набеденият за некадърник в ЦСКА Йон Андоне пък взе блестящ реванш от критиците си, които и в Румъния не са малко.

Базел – ЧФР Клуж 1:2

1:0 Марко Щрелер (44), 1:2 Моду Сугу (66,71)

Базел: Ян Сомер, Пак Чжу-Ху, Александър Драгович, Гастон Сауро (Ковач, 86), Маркус Щайнхефер, Давид Деген (Фрай, 72), Валентин Щокер, Марсело Диас, Мохамед Салах, Кабрал, Марко Щрелер

ЧФР Клуж: Марио Фелгейраш, Иво Пинто, Каду, Йонуц Рада, Камора, Бакари Саре, Рафаел Бастос, Николя Годемеш (Мурешан, 65), Руй Педро (Никоаре, 72), Пантелис Капетанос (Рони, 50), Моду Сугу

Съдия: Йонас Юриксон (Сигтуна, Швеция)
Жълти картони: Фрай, Щайнхефер, Щокер, Деген, Драгович (Б); Капетанос, Саре, Фелгейраш, Бастос (ЧФР)
Швейцария. Базел. Стадион “Санкт Якоб Парк”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК