Сент Етиен отпадна от турнира за Купата на Франция, след като загуби с 0:3 при визитата си на предпоследния в Лига 2 Оксер с 0:3 след продължения в среща от 1/16-финалите. В редовното време резултатът бе 0:0, а в продълженията Мохамед Ятара (97), Бирама Туре (105) и Кенджи Ван Бото (119) се разписаха за домакините и класираха Оксер за 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Лидерът в Лига 1 Монако също можеше да приключи рано участието си в турнира, но все пак елиминира като гост третодивизионния Шамбли с 5:4 след продължения. „Монегаските“ поведоха чрез Гуидо Карийо (16), а Тома Лемар (35) удвои преднината им. Малко след началото на втората част Кевин Мбапе (48) покачи до 3:0 за гоститеи това като чели ги успокои прекалено много. Антони Суберви (57, 90+3) и Грегори Гендрей (81) обаче докараха мача до продължения. Андреа Раги от Монако пък бе изгонен с червен картон в 89-ата минута. В първото продължение взе сериозен аванс чрез Кевин Н'Дорам (96) и Камил Глик (103), а Ромен Падовани (111) намали до 4:5 и оформи крайния резултат.