Сент Етиен навакса 2 гола пасив у дома срещу лидера ПСЖ, с който поделиха точките след 2:2 в мача си от 29-ия кръг на френската Лига 1. Играчите на Кристоф Галтие успяха да наваксат ранен пасив от 2 гола и вече открито дишат във врата на третия Олимпик (Марсилия).

Дейвид Бекъм игра цял мач за гостите от Париж, които взеха комфортна преднина с попадения на Хавиер Пасторе (9), прехвърлил вратаря Руфие, и Златан Ибрахимович (19-дузпа), асистирал и за първото попадение.

Домакините обаче се върнаха в мача още преди почивката, след като в 37-ата минута бразилският бранител на парижани Алекс си отбеляза автогол при центриране на Пиер-Емерик Обамеянг.

През второто полувреме Сент Етиен игра по-настойчиво и напълно заслужено стигна до точката, след като Франсоа Клерк (72) оформи крайното 2:2 с удар от ъгъла на наказателното поле.

След ремито ПСЖ остава на върха с 58 точки, на 5 пред втория Олимпик (Лион). Сент Етиен пък остана четвърти с 49, изоставайки с 2 точки от заемащия трето място Олимпик (Марсилия).

Сент Етиен – ПСЖ 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 58, 2.Олимпик (Лион) 53, 3.Олимпик (Марсилия) 51, 4.Сент Етиен 49, 5.Ница 48 и др.