Монпелие загуби у дома от Сент Етиен с минималното 0:1 в първа среща от 18-ия кръг на френската Лига 1.

През първото полувреме срещата бе равностойна и двата тима не успяха да си отбележат гол, а гостите от Сент Етиен стигнаха до победата в 75-ата минута с гол на Макс-Ален Градел. Националът на Кот д’Ивоар се възползва от извеждащо подаване на Гулам и не остави никакви шансове за вратаря на домакините Жоурдрен.

След успеха си Сент Етиен се изкачи на шесто място във временното класиране с актив от 27 точки. Монпелие остава над опасната зона на 17-а позиция с 16 пункта и аванс от 6 точки пред 18-ия Валансиен.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 18 КРЪГ
От петък
Монпелие – Сент Етиен 0:1

В събота
18:00 часа: Рен – ПСЖ
21:00 часа: Аячо – Лориен, Евиан – Реймс, Гингам – Монако, Нант – Тулуза, Ница – Сошо

В неделя
15:00 часа: Бордо – Валансиен
18:00 часа: Лил – Бастия
22:00 часа: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 40 точки, 2.Монако – 38, 3.Лил – 36, 4.Нант – 29, 5.Марсилия – 27, 6.Сент Етиен – 27, 7.Бордо – 27 и др.