Сент Етиен отнесе като домакин един от конкуренти за европейските клубни турнири Ница с 4:0 в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1. Успехът на „зелените” обаче бе помрачен от тежка контузия на халфа Жереми Клеман, заменен принудително заради счупен глезен.

Още в 6-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг реализира за 1:0 от дузпа, отсъдена за фаул на Кевин Гомис. В 24-ата минута Валентен Ейсерик влезе необмислено в краката на Жереми Клеман и счупи глезена му. За нарушението Ейсерик получи червен картон и гостите доиграха мача с човек по-малко.

След почивката Сент Етиен реализира нови три безответни гола. В 60-ата минута Брандао удвои след контраатака и пас на Йоан Моло, който пък 10 минути по-късно сам направи резултата класически - 3:0. В 75-ата минута Брандао реализира второто си попадение в мача и оформи крайното 4:0.

С успеха си Сент Етиен се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 47 точки. Ница пък остава на пета позиция с 45 пункта.

От 22:00 часа: Лил – Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 54 т., 2.Олимпик (Лион) – 51, 3.Сент Етиен - 47, 4.Олимпик (Марсилия) – 46, 5.Ница – 45, 6.Монпелие – 44 и др.