Бастия загуби у дома от Сент Етиен с 0:2 в среща от 26-ия кръг на френската Лига 1. Така „зелените” излязоха на трета позиция във временното класиране заради по-добрата си голова разлика от Лил, който е с мач по-малко.

Гостите поведоха през първата част с гол на бразилеца Брандао (33), който бе оставен непокрит на втора греда при изпълнение на корнер и вкара за 0:1.

В последната 90-а минута пък Фетхи Харек офрми крайното 0:2, отбелязвайки си автогол, след като се опита да върне на вратаря, но без да види, че той е излязал от рамката на вратата си.

След успеха си Сент Етиен събра актив от 45 точки и излезе трети заради по-добрата си голова разлика от Лил, който е със същия актив и мач по-малко. Бастия е на девета позиция с 36 пункта.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 26 КРЪГ
21.02.14
21:30 ч.
Монако – Реймс 3:2
1:0 Валер Жермен (8), 1:1 Принс Онианг (53), 2:1 Жереми Тулалан (63), 2:2 Принс Онианг (71), 3:2 Лейвин Курзава (90+5)
Бастия – Сент Етиен 0:2
0:1 Брандао (33), 0:2 Фетхи Харек (90-авт.)
22.02.14
21:00 ч.
Бордо – Евиан 2:1
1:0 Жулиен Фобер (52), 1:1 Кевин Бериго (73), 2:1 Анри Сайве (82)
Монпелие – Аячо 2:0
1:0 Антони Муние (55), 2:0 Реми Кабела (90+4)
22.02.14
21:00 ч.
Валансиен – Сошо 2:2
1:0 Абдул Уарис (51-дузпа), 1:1 Себастиен Горшиа (54), 2:1 Абдул Уарис (86), 2:2 Флориан Маранге (88)