Сент Етиен направи 2:2 като гост на предпоследния Троа в мач от 30 кръг на френската Лига 1. По този начин “зелените” пропуснаха шанс да изместят Олимпик (Марсилия) от третото място.

Пиер-Емерик Обамеянг даде аванс на гостите в осмата минута със 17-ия си гол от началото на сезона, но Жулиен Фосурие изравни за домакините в 25-ата.

Шест минути по-късно Брандао отново изведе Сент Етиен напред след гол с глава. В 38-ата Бенжамен Ниве реализира изравнителен гол за Троа.

“Зелените”, за които това е трето поредно равенство 2:2 след ремитата с Рен и ПСЖ, са четвърти с 50 точки. Третият Олимпик (Марсилия) е с точка повече. Троа е 19-и и изостава на четири точки от зоната на спасението.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 30 КРЪГ
От 29 март
ПСЖ – Монпелие 1:0
От 30 март
Троа – Монпелие 2:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 март: Аячо – Тулуза, Евиан – Реймс, Бордо – Лориен, Рен – Нанси, Валансиен – Бастия
На 31 март: Ница – Олимпик (Марсилия), Брест – Лил, Олимпик (Лион) – Сошо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 61, 2.Олимпик (Лион) 53, 3.Олимпик (Марсилия) 51, 4.Сент Етиен 50, 5.Ница 48 и др.