Сент Етиен победи у дома Бастия с 2:1 в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1.

"Зелените" бяха улеснени още в началото, след като още в 4-ата минута Александър Джикю бе изгонен. В 20-ата минута оставеният непокрит при ъглов удар Лоик Перен даде аванс на домакините.

Изненадващо гостите малко преди почивката, след като в 41-ата минута Гаел Даник шутира от малък ъгъл и реализира за 1:1.

През втората част в 63-ата минута Жереми Клеман изведе Валентен Ейсерик на добра позиция и бившият футболист на Ница се разписа за 2:1. Бастия пък остана с девет души на терена, след като в 73-ата минута Франсоа Камано видя червения цвят на картона.

След успеха си Сент Етиен събра 7 точки и заема осмо място във временното класиране. Бастия е на шеста позиция също със 7 точки и по-добра голова разлика.