Сент Етиен победи у дома швейцарския шампион Базел с 3:2 в първата им среща от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Мустафа Сал (9) даде преднина на домакините не без помощта и на гредата, разписвайки се във втори пореден мач, след като вкара и на Монако (1:1) за първенство през миналия уикенд.

Кевин Моне-Паке (39) удвои аванса на френския тим след центриране на Рено Коад от корнер. Малко преди почивката Цуфи шутира от фаул, топката се отби от гредата, а Валтер Самуел (44) направи добавка за 2:1.

След почивката Базел изравни с попадение на Марко Янко (56-дузпа), реализирал отсъдения наказателен удар за игра с ръка на Флорантен Погба.

Жан-Кристоф Баебек (77) донесе успеха за домакините при контраатака.

Реваншът в Базел е точно след седмица на 25 февруари от 22:05 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!