Сент Етиен победи Лил с 2:0 в дерби от 21-ия кръг на френската Лига 1. С успеха бившият тим на Георги Димитров се приближи до челната тройка във временното класиране. "Зелените" имат 37 точки, а третият Лил е с 40. И двете попадения паднаха след почивката. Бразилецът Брандао откри в 55-ата минута, а в 61-ата Франк Табану покачи с втория си гол от началото на сезона.

Секунди по-късно полузащитникът на гостите Флорен Балмон изпусна нвервите си и беше изгонен от главния съдия с директен червен картон. С 10 души на терена за тима на Лил стана невъзможно да се пребори дори за точка.

Сент Етиен е с едва с осем успеха в последните си 35 сблъсъка с Лил (8-11-16). В Лига 1 нямаше победа над съперника от 9 мача насам (0-3-6).