Сент Етиен не допусна изненада и победи с 3:0 Бастия в мач от 22-я кръг на френското първенство. Домакините не срещнаха никакви проблеми в срещата и заслужено взеха трите точки от мача.

Сент Етиен започна силно срещата. Още в 9-та минута отборът поведе с гол на бразилския нападател Брандао. След голямо меле в наказателното поле на Бастия, бившият играч на Олимпик Марсилия прати топката отблизо за 1:0.

През второто полувреме домакините единствено затвърдиха резултата. В 79-та минута Пиер-Емерик Аубамеянг удвои преднината на тима, а в 85-та Джошуа Гилавоги сложи край на спора с попадение за крайното 3:0.

Със спечелените три точки Сент Етиен се изкачи на шесто място с 34 точки, докато Бастия е на 13-а позиция с 25 т.