Сент Етиен победи с 2:1 като гост Монпелие в мач от 5-ия кръг на Лига 1 във Франция. "Зелените" затвърдиха кризата при южняците и в същото време се доближиха на три точки от лидера ПСЖ.

Автори на попаденията за гостите станаха Мустафа Баял Сал и Нолан Ру. За домакините почетният гол в края на мача отбеляза Жорис Марво.

С успеха Сент Етиен събра 10 точки, с колкото е и Реймс, който направи 2:2 с Тулуза. Лидерът ПСЖ има 13 точки. Монпелие пък остава с една точка на дъното на класирането.

Реймс продължи доброто си представяне през новия сезон и стигна до точката при гостуването на Тулуза, въпреки че губеше с 0:2 до почивката след попадения на Жан-Армел Кана-Бийк и Мартин Брайтуайте. Теосон Джордан Сиебачо и Фредерик Бюло през втората част обаче доведоха спора до 2:2.

В друг мач от кръга Лориен записа първи успех в новия шампионат на Лига 1, след като надигра с 3:1 Анже.